Wypad na leszcza nad Wisłę zakończył się sukcesem. Tym bardziej był satysfakcjonujący, że nastawiałem się specjalnie na tę rybę. Dodatkowo mam nadzieję, że dzięki zdobyczom takim jak ten ponad 40-to centymetrowy leszcz, uda mi się przekonać niektórych znajomych, którzy wątpili w możliwość złowienia czegokolwiek innego niż stary filtr oleju w Wiśle na terenie miasta Warszawy. Zanęta: pęczak parzony z melasą, zanęta traper river special, atraktor zapachowy traper anyżowy. Zanęta była nawilżona wodą z dodatkiem melasy i wzbogacona pinkami. Przynęta: pęczek pinek. Złowiony metodą DS
Blog wędkarski Tomaszka - posty ukazują się nieregularnie w zależności od tego czy wydarzyło się coś godnego uwagi. Komentarze mile widziane.
sierpnia 25, 2006
sierpnia 12, 2006
Jesiotr 80 cm
Bez wątpienia wydarzeniem dzisiejszego wypadu do Glinika było wyholowanie dwóch jesiotrów, najprawdopodobniej sterletów. W czasie holu ryby "popisywały" się wyskokami nad wodę. Obydwa miały 80 cm długości i nieco ponad 2 kg wagi. Wzięły na rosówkę na haku numer 2. Co ciekawe na ten sam, jak by nie było spory, hak numer 2 z rosówką połaszczył się niewielki lin, mały karpiczek, tak na oko półkilowy, spora płoć oraz karaś. Metoda połowu DS.
sierpnia 09, 2006
Krąp (Glapka)
Chyba najbardziej typowy i powszechny mieszkaniec tych wód. Krąp. Niewprawnemu oku może sprawić kłopot odróżnienie krąpia od malutkiego leszcza. Zresztą przy okazji okazało się, że rozpoznawanie gatunków ryb, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z małymi osobnikami, może nastręczać wiele trudności. Krąp popularnie nazywany jest glapką. Zwrot, „połowić glapki" mówi chyba sam za siebie. W wodach sztucznie utrzymywanych może być niekiedy uważany za szkodnika. Nazwałbym go: popularną rybką. Złowiony metodą DS na pinki i popularną zanętę na rzekę.
sierpnia 03, 2006
Certa
Na początku nie byłem pewien, co to jest. Ale po konsultacjach doszliśmy zgodnie do wniosku, że to certa. Złapana na Wiśle w okolicach Kępy Tarchomińskiej na białe robaki, metodą DS. Zanęta: traper feeder special. Aktualnie certę spotyka się dość rzadko i dlatego miło było się przekonać nadal żyją w Wiśle.
Subskrybuj:
Posty (Atom)